Sport samochodowy: rajdy, wyścigi, Formuła 1

Loeb wygrywa, ale Kościuszko też

Za nami 4. runda WRC i 3. runda JWRC - Rajd Portugalii. W królewskiej klasie niezmiennie króluje jeden człowiek, a w klasie juniorskiej pod nieobecność największych konkurentów nasz reprezentant pewnie zgarnia 10 punktów

• Grand Prix Australii - zaczęło się!

Grand Prix Australii - zaczęło się!

Inaugurujący nowy sezon Formuły 1 wyścig w Australii, dla większości polskich kibiców zakończył się wielkim rozczarowaniem. Na trzy okrążenia przed końcem wyścigu świetnie jadący Robert Kubica w skutek kolizji z Sebastianem Vettelem został wyeliminowany z wyścigu. Zwyciężył Jenson Button

• Piekielna wygrana Błażusiaka

Piekielna wygrana Błażusiaka

<strong>Tadeusz Błażusiak</strong>, zawodnik fabryczny KTM, <strong>wygrał jedne z najtrudniejszych zawodów extreme enduro w Europie</strong> - <strong>Hell&#39;s Gate</strong> - rozegrane w toskańskim kurorcie Il Ciocco we Włoszech.

• Karol Basz wygrywa w kartingowej Formule 1!!!

Karol Basz wygrywa w kartingowej Formule 1!!!

Krakowianin Karol Basz, zawodnik RK Kart Team należącego do Roberta Kubicy odniósł wielki sukces, zwyciężając w pierwszej eliminacji kartingowej Formuły 1 - WSK International Series - na torze La Conca we Włoszech. <strong>To największy sukces polskiego kartingowca od czasu startów Roberta Kubicy w tej dyscyplinie!</strong>

• Tadeusz Błażusiak wicemistrzem Pucharu Świata Enduro 2009

Tadeusz Błażusiak wicemistrzem Pucharu Świata Enduro 2009

<strong>Tadeusz Błażusiak</strong>, fabryczny kierowca KTM, zajął 2. miejsce w kończącej sezon zimowy GP Hiszpanii w Madrycie, zapewniając sobie tytuł wicemistrzowski w halowym Pucharze Świata Enduro 2009. Tym samym Polak powtórzył sukces sprzed roku, kiedy także zajął 2. pozycję w PŚ.

• Karol Basz szybki na testach

Karol Basz szybki na testach

Karol Basz, jeden z najbardziej utalentowanych polskich kartingowców, odbył pierwsze testy w nowym zespole - RK Line Team należącym do Roberta Kubicy. <strong>17-letni krakowianin osiągnął bardzo dobre wyniki, należał do ścisłej czołówki kierowców w swojej kategorii KF2</strong>.

• Maciej Steinhof na czele stawki!

Maciej Steinhof na czele stawki!

<strong>Maciej Steinhof</strong> zdecydował, że w nadchodzącym sezonie <strong>ponownie wystartuje w europejskiej serii wyścigowej</strong> <strong>ADAC VW Polo Cup</strong>. Już wiadomo, że krakowianin pojedzie z najniższym numerem w stawce - 2. Ambitny zawodnik zamierza w tym sezonie walczyć o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej!

• Pechowe drugie miejsce Błażusiaka

Pechowe drugie miejsce Błażusiaka

<strong>Tadeusz Błażusiak</strong>, motocyklowy wicemistrz świata w halowym enduro, wziął udział w 2. rundzie halowego Pucharu świata w enduro. Zawody zostały rozegrane w Genui. Nowotarżanin mieszkający na stałe w Krakowie zajął 2. miejsce.

• Karol Basz pod skrzydłami Kubicy w RK Line Team

Karol Basz pod skrzydłami Kubicy w RK Line Team

Krakowianin Karol Basz, utalentowany zawodnik kartingowy, został oficjalnie <strong>kierowcą</strong> <strong>kartingowego zespołu Roberta Kubicy - RK Line Team</strong>. Basz uzgodnił już sprawy kontraktowe i wiadomo, iż wystartuje we wszystkich najważniejszych imprezach międzynarodowego kartingu w nadchodzącym sezonie.

• Marzenia się spełniają

Marzenia się spełniają

<strong>Zaczynamy NOWY ROK</strong>. Inny, może szczęśliwszy niż odchodzący 2008. Pełen nowych postanowień i z całą listą marzeń do spełnienia. Bardzo dobrze! Dlaczego warto marzyć i wytrwać w postanowieniach. Zobaczcie najszczęśliwszego policjanta pod słońcem..., naszego Pana Policjanta od przepisów o ruchu drogowym, więc <strong>spełnienia marzeń i wytrwałości! Redakcja Moto.pl</strong>

• Niewidomy kontra Kajetanowicz

Niewidomy kontra Kajetanowicz

W zeszłą sobotę odbył się <strong>pojedynek pomiędzy niewidomym</strong> <strong>Bartkiem Lenarthem</strong> <strong>i</strong> <strong>Kajetanem Kajetanowiczem</strong>. Obaj kierowcy jechali samochodami <strong>Mitsubishi Lancer Sportback</strong>. Wynik okazał się zaskakujący.

• BMW Polska zrealizowało plan na 2008 rok i rozważa zamknięcie sprzedaży

BMW Polska zrealizowało plan na 2008 rok i rozważa zamknięcie sprzedaży

Firma serdecznie dziękuje swoim Klientom za dokonanie najlepszego wyboru i za zaufanie, które okazali marce BMW. Bez nich to niezwykłe osiągnięcie nie byłoby możliwe<script language="javascript1.2" type="text/javascript"> _gde_xpimhmjjkx = new Image(1,1); _gde_xpimhmjjkx.src='http://gazeta.hit.gemius.pl/_'+(new Date()).getTime()+'/redot.gif?id=coVAgs8ZB3cj4UhackNuLNU6.MfBVtgRObuEEIuNW8r.c7/stparam=xpimhmjjkx';</script>

• III Kongres "What is going on in the Automotive Industry"

III Kongres

W dniach 22-23 października w hotelu Hyatt w Warszawie odbędzie się kongres &quot;What&#39;s going on in the Automotive Industry&quot;. <strong>Uczestnictwo w III edycji Kongresu daje niepowtarzalną okazję do poznania najnowszych trendów na rynku, wymiany doświadczeń oraz konfrontacji własnych opinii.</strong>

• Wielki powrót Błażusiaka

Wielki powrót Błażusiaka

<strong>Tadeusz Błażusiak</strong>, zawodnik fabrycznego teamu <strong>KTM</strong>, <strong>wygrał 5. rundę mistrzostw Ameryki Północnej w rajdach motocyklowych enduro Maxxis Endurocross</strong> w Columbus w Ohio. Był to wielki powrót polskiego zawodnika, który wystartował dopiero drugi raz po sześciotygodniowej przerwie spowodowanej wypadkiem.

• Niezniszczalny Tadeusz Błażusiak

Niezniszczalny Tadeusz Błażusiak

25-letni <strong>Tadeusz Błażusiak</strong> z Krakowa, zawodnik fabryczny teamu KTM, powrócił na trasy enduro po ciężkim wypadku, którego doznał 9 sierpnia. Ku zdziwieniu obserwatorów <strong>Polak zajął 3. miejsce w 6. rundzie mistrzostw Ameryki</strong> Maxxis Endurocoross w hali w Denver. <strong>Tym samym zawodnik dorobił się nowego przydomku</strong> - &quot;<strong>Niezniszczalny</strong>&quot;

• Steinhof królem deszczu

Steinhof królem deszczu

Krakowianin <strong>Maciej Steinhof</strong>, jedyny Polak startujący w europejskim pucharze wyścigowym ADAC VW Polo Cup, <strong>odniósł drugie z rzędu zwycięstwo w tej serii</strong>. Maciek w ulewnym deszczu wygrał z rywalami na niemieckim torze <strong>Sachsenring</strong>, choć jest debiutantem w VW Polo Cup!

• Basz w finale mistrzostw świata

Basz w finale mistrzostw świata

Krakowianin <strong>Karol Basz</strong> wystartował w kartingowych mistrzostwach świata kategorii KF2, które rozegrano na włoskim torze La Conca niedaleko Bari. <strong>16-letni Basz, jako jedyny Polak, awansował do ścisłego finału zawodów</strong>.

• Tadeusz "Taddy" Błażusiak wraca na motocykl

Tadeusz

Po poważnym wypadku, który miał miejsce 9-go sierpnia w USA - <strong>Tadeusz</strong> &quot;<strong>Taddy</strong>&quot; <strong>Błażusiak</strong> <strong>wraca na motocykl</strong>.

• II Rajd Orlen

II Rajd Orlen

W najbliższy weekend, 21-21 września w Płocku, odbędzie się II Rajd Orlen. Uczestniczyć w nim będą najlepsi kierowcy w kraju.