Classic Moto Show 2015 | Klasyki rządziły w Krakowie

Wrzesień już po raz czwarty jest miesiącem, w którym odbyła się impreza Classic Moto Show w Krakowie. Jak zwykle nie zabrakło pięknych zabytkowych aut i świetnej atmosfery
Trzy polskie gwiazdy wystartują w Rajdzie Monte Carlo Historique

Miłośnicy klasycznej motoryzacji zjechali się w dniach 18-20 września z całej Polski do Krakowa. Miejscem wystawy jak zwykle było chyba jedno z najciekawszych tego typu miejsc, czyli Muzeum Inżynierii Miejskiej.

W tegorocznej edycji ponownie mogliśmy obejrzeć stoiska takich firm jak Porsche Polska i Mercedes-Benz Polska. Oddział firmy z Zuffenhausen przygotował wystawę poświęconą Porsche 911. W jednej z sal można było obejrzeć wszystkie generacje modelu, a wśród eksponatów znalazło się piękne zielone 911 pierwszej generacji czy limitowane Porsche 911 (991) w wersji na 50-lecie modelu. Generację 997 reprezentował egzemplarz należący kiedyś do Maryli Rodowicz.

W klimatycznej sali, którą zajmował drugi producent ze Stuttgartu, wystawiono m.in. kolekcjonerskie egzemplarze Mercedesa W115 Coupe, R107 czy legendarną pierwszą generację "Gelendy". Ozdobą był także przedwojenny Mercedes 170 B Cabrio. Nowości reprezentowała rodzina nowych SUV-ów, czyli GLC, GLE i GLE Coupe.

Wśród wielu eksponatów pokazanych na wystawie można było obejrzeć także brytyjskie Jaguary E-Type, XK 120 czy Mini. Powodów do narzekań nie mieli również miłośnicy amerykańskiej motoryzacji, którzy mogli obejrzeć m.in. Buicka Wildcat'a. Nie zabrakło także aut przedwojennych oraz tych pochodzących z czasów PRL i demoludów, jak terenowego Fiata 125p czy egzemplarz, który pobił słynny rekord jazdy przez 25000 km.

Nie zabrakło też wielu innych ciekawych przed i po wojennych samochodów zabytkowych. Na uczestników, w tym rodziny z dziecmi czekały atrakcje oraz sklepiki z gadżetami i akcesoriami. Wśród wystawców znalazły się także firmy zajmujące się wypożyczanie, sprzedażą oraz serwisowanie aut klasycznych. Kolejna edycja Classic Moto Show już za rok!

ZOBACZ TAKŻE:

Papieskie Ferrari Enzo na aukcji | Ponad 6 milionów dolarów

Papieskie Ferrari Enzo na aukcji | Ponad 6 milionów dolarów

Zdjęcie Sparco Kierownica R215 skóra Zdjęcie POLGUM Dywaniki samochodowe PGH03 Zdjęcie POLGUM Dywaniki samochodowe PGH07
Sparco Kierownica R215 skóra POLGUM Dywaniki samochodowe... POLGUM Dywaniki samochodowe...
Sprawdź ceny Sprawdź ceny Sprawdź ceny
źródło: Okazje.info
Więcej o: